کاهش «گاز بها» در برخی شهرهای استان سمنان خصوصا دیباج

خبرگزاری تسنیم: معاون امور بهره برداری شرکت گاز استان سمنان از تغییر در اقلیم تعرفه‌های گاز چند شهر این استان خبر داد و گفت: با این تغییر اقلیم، هزینه گازبهای این شهرها کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا شریفی نژاد دقایقی پیش در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان سمنان در سالن جلسات شرکت گاز این استان اظهار داشت: تعدادی از دو شهر استان سمنان در این بخشنامه از اقلیم 3 به اقلیم 2 و نیز پنج شهر این استان نیز از اقلیم 2 به اقلیم یک تبدیل شدند.

وی افزود: این تغییرات در اقلیم‌ها تنها در پنج ماهه سرد سال که از پانزدهم مهرماه هر سال تا پایان نیمه نخست فروردین سا ل بعد ادامه دارد در گازبها مؤثر بوده و در هفت ماه دیگر سال این تغییر اقلیم‌ها تأثیری در بهای گاز مصرفی نخواهد داشت و تعرفه گاز در همه نقاط کشور یکسان است.

معاون امور بهره برداری شرکت گاز استان سمنان تصریح کرد: در این میان شهرهای سمنان و سرخه از اقلیم 3 به اقلیم 2 ارتقاء پیدا کرد.

شریفی نژاد شهرهای درجزین، شهمیرزاد، مجن، کالپوش و دیباج نیز از اقلیم 2 به اقلیم یک تبدیل شده‌اند که این مهم در گازبهای مشترکان این شهرها در ماه‌های سرد سال تأثیر خواهد داشت.

وی با اشاره به برخورداری 100 درصدی شهرها و 72 درصدی روستاهای استان سمنان از نعمت گاز تصریح کرد: بیش از سه هزار و 800 کیلومتر شبکه گازرسانی در استان سمنان وجود دارد.

معاون امور بهره برداری شرکت گاز استان سمنان بیان کرد: تنها 126 روستا از 301 روستای با جمعیت بیش از 20 خانوار استان سمنان هنوز از نعمت گاز بهره‌مند نیستند.

شریفی نژاد با اشاره به وجود 127 هزار علمک گاز در این استان بیان کرد: بیش از 247 مشترک شرکت گاز استان سمنان با استفاده از این تعداد علمک، از نعمت گاز برخوردار شدند.

 

وی از وجود 41 جایگاه CNG در این استان خبر داد و افزود: با افتتاح دو جایگاه CNG دیگر در استان سمنان در آینده‌ای نزدیک، تعداد این جایگاه‌ها به 43 واحد افزایش خواهد یافت.

/ 0 نظر / 48 بازدید