گمنامی پنج شهید گمنام شهر دیباج دامغان

وقتی به شهر دیباج می رویم و مقبره شهدای گمنام آنها را می بینیم می فهمیم که چگونه در تمام شهرها شهدای گمنام مورد توجه مؤمنین و مسئولین هستند و در شهر دیباج اینگونه این عزیزان از یاد رفته اند. مسئولین شهر دیباج بسیار  تلاش کردند تا  شهیدان گمنام به این شهر اختصاص داده شوند و در سال 84 بردوش مردم شهید پرور دیباج تشییع و  به خاک سپرده شدند.

متاسفانه آنطور که باید وشاید از این شهدای عزیز تجلیل نمی شود بطوری که الان پس از گذشت 8 سال هنوز بارگاهی در شان ومقام این عزیزان ساخته نشده است و این عزیزان در گوشه ای  کم کم مورد بی توجهی قرار می گیرند.

ابوالقاسم شریف نیا مسئول مهندسی اداره حفظ آثار و نشر ارزش های  انقلاب استان سمنان  گفت: هنگامی که شهری تقاضای شهید گمنام دارد اداره حفظ آثار مسئولین شهر را به عنوان هیئت امنا قرار می دهد که شامل رئیس شورای شهر ، شهردار ، امام جمعه و ... می باشد .

وی گفت: هیئت امنا تعهدی را به اداره حفظ آثار مبنی بر تحویل ، تشییع و ساخت حرم شهدای گمنام میدهد .

شریف نیا افزود: با وجود اینکه هیچ مسئولیتی بر دوش اداره حفظ آثار نیست اما این اداره 30 میلیوناعتبار از خیرین برای ریختن فونداسیون  تخصیص دادند و پس از دادن طرح و برنامه کلی تحویل شهرداری شهر دیباج داده شد.

غلامعلی ناهیدی رئیس شورای شهر دیباج  در این خصوص گفت: با چندین خیر در این امر صحبت شده است و امیدواریم بودجه این امر تا آخر سال محقق شود .

ناهیدی تاکید کرد: اگر این بودجه به دست شهرداری دیباج برسد در شش ماهه اول سال93 حرم شهدای گمنام تکمیل می شود.

  

ازآنجایی که مقبره شهدای گمنام زیارتگاه عاشقان به انقلاب و اسلام است از مسئولین محترم و امام جمعه فهیم شهر دیباج خواستاریم تا نسبت به پیگیری امور و ساماندهی گلزارشهدای گمنام این شهر  اقدام نمایند و مادران شهدای گمنام را بدین سبب شاد کنند ، در حال حاضر شهدای گمنام این شهر دوباره به همان گمنامی قبل برگشته اند.

 

/ 3 نظر / 92 بازدید
فقط دیباج

سلام.آمای مسولا دامغانی مشکلاته بررسی هنکن

علمدار کمیل

بسم رب الفاطمه(س) سلام دوست عزیز شما وب جالبی دارید منم قبلا به وب شما سر زده بودم در صورت تمایل به تبادل لینک بنده رو با نام علمدار کمیل لینک کنید و خبر بدید بنده شما رو. با چه اسمی لینک کنم. ((به امید شهادت))