نشست بررسی مشکلات شهر دیباج

تشکیل و فعالیت تعاونی‌های کشاورزی در سمنان حمایت می‌شود
استاندار سمنان
استاندار سمنان گفت: باید از تعاونی‌های کشاورزی و دامپروری حمایت جدی انجام شود و این مجموعه‌ها با نگاهی کارشناسانه به امر تولید و اشتغال زمینه توسعه پایدار منطقه را فراهم کنند.
محمد وکیلی در نشست بررسی مشکلات شهر دیباج، شهرستان دامغات که با حضور امام جمعه این شهر، فرماندار دامغان و معاونان وی، مدیران کل و رؤسای برخی دستگاه‌های اجرایی، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دیباج برگزار شد، اظهار داشت: از تغییر الگوی کشت جهت استفاده بهینه از منابع آب حمایت می‌کنیم.

وی با تأکید بر ضرورت برگزاری نشست شورای کشاورزی ویژه مناطق شمالی شهرستان دامغان بالاخص شهر دیباج در روز‌های آینده افزود: باید از تعاونی‌های کشاورزی و دامپروری حمایت جدی انجام شود و این مجموعه‌ها با نگاهی کارشناسانه به امر تولید و اشتغال زمینه توسعه پایدار منطقه را فراهم کنند.

استاندار سمنان با اظهار خرسندی از فعالیت سه تعاونی کشاورزی در منطقه دیباج خاطر‌نشان کرد: مسئله اشتغال از مهمترین مسائل این شهر است و برای تولید شغل نیازمند سرمایه‌گذاری هستیم، تعاونی‌های کشاورزی باید در کنار پرداختن به تولید در این بخش به صنایع مرتبط و ایجاد کارخانه‌های تبدیلی و فراوری محصولات کشاورزی روی آورند.

محمد وکیلی با اظهار تآسف از کاهش جمعیت دیباج در بیست سال گذشته با وجود آب و هوای مطلوب، زمین‌های حاصل‌خیز و شرایط طبیعی و اقلیمی مساعد برای رشد و توسعه، نبود اشتغال پایدار و عدم سرمایه‌گذاری در این بخش را دلیل اصلی مهاجرت‌ها دانست و گفت: از همه طرح‌های اشتغال‌زا در شهر دیباج حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به خواست مردم شهر دیباج جهت ساخت مرکز بهداشتی درمانی جدید این شهر با وجود تأمین زمین مورد نیاز، این پروژه را از اولویت طرح‌های بهداشتی درمانی استان برشمرد و افزود: اختصاص یافتن بسیاری از خدمات تخصصی و تجهیزاتی در حوزه بهداشت و درمان مستلزم افزایش جمعیت دیباج در آینده است.

/ 0 نظر / 68 بازدید