جوان ترین و پیرترین امام جمعه

جوان ترین و مسن ترین امام جمعه استان، در دامغان

جوان ترین امام جمعه استان سمنان با 36 سال سن و مسن ترین آنها با 76 سال در شهرستان دامغان هستند .

به گزارش خبرنگار مرآت جوان ترین امام جمعه استان با 36 سال سن و مسن ترین آنها با 76 سال در شهرستان دامغان هستند .

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل بینائیان سفید          امام جمعه شهر کلاته         سن : 36 سال                   

 

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل بینائیان سفید امام جمعه کلاته گفت: مهمترین امر توسط یک امام جمعه حفظ رسالت های نظام است در بعد معنویت و حفظ شاکله نظام است.همچنین یک امام جمعه باید وحدت و همدلی بین مردم و حفظ ارزش های اسلامی را در این راستا در دستور کار خود قرار دهد.

وی درباره نقش مردم در نماز جمعه ها گفت: محور اصلی نماز جمعه برمبنای مردم هست همانگونه که در احکام نماز جمعه هست که اگر از 5 نفر جمعیت کمتر باشد نماز جمعه مشروعیت ندارد.هر چه حضور مردم پر رنگ تر باشد نقش امام جمعه بیشتر خود را نشان می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل بینائیان سفید  در ادامه خاطرنشان کرد: بر ای هر خطبه حدودا 3 الی 4 ساعت مطالعه لازم است بنده هم برخی اوقات بیش از این و یا در همین حدود مطالعاتی داشته ام.

 امام جمعه شهر کلاته به مهمترین نماز جمعه و خطبه که ایراد کرده است اشاره ای کرد و گفت: در ماه های رمضان که معنویت ها بیشتر است و همچنین اثرات بیشتری دارد بالطبع نماز جمعه باشکوه تر برگزار میشود. فرهنگ مردم و اخلاق مردم در نماز های جمعه شکل می گیرد.  از مردم می خواهم حضورشان در نماز جمعه فقط از روی عادت نباشد.

 

........................................................................................................................................................

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود ترابی    امام جمعه شهرستان دامغان         سن: 73 سال                         

 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد ترابی امام جمعه دامغان گفت: مهمترین ماموریت یک امام جمعه این است که با مردم باشد، هر جا که مردم حضور دارند او نیز حضور داشته باشد ، فاصله ای با مردم نداشته باشد و مشکلات مردم را مشکلات خود بداند  در تمام مشکلات آنچه را که در توان دارد استفاده کند . امام جمعه با خدمت به مردم عظمت خود را بالا می برد و هم انجام وظیفه کرده است.

حجت الاسلام ترابی در ادامه افزود:مهمترین نماز جمعه ای که برگزار می شود در روزهای قدس و در روزهایی است که مردم شور بیشتری دارند یقینا نماز جمعه با تاثیر بیشتر برگزار می شود زیرا زمینه در افراد باقی است.

 

.........................................................................................................................................................

حجت الاسلام و المسلمین سید جلیل قدمی           امام جمعه شهر دیباج              سن : 76 سال            

           

حجت الاسلام و المسلمین سید جلیل قدمی امام جمعه دیباج  میزان مطالعه خود برای هر نماز جمعه 4 الی 5 ساعت عنوان کرد و در ادامه خاطر نشان کرد: بزرگترین مسئولیت یک امام جمعه این است که در عصر غیبت سنگر ، تکیه گاه ،راهنما و مرشد مردم باشد .

طبق فرموده امام راحل (ره) : امام جمعه پدر جامعه و ملت خود است و وظیفه یک پدر هم در امر پرورش از نظر مسائل معنوی ،اقتصادی و ... است. و امام جمعه باید ذهن و اخلاق مردم آن منطقه را به نحو احسن پرورش دهد و برای پویایی آنها تلاش کند.

امام جمعه دیباج در ادامه تصریح کرد: مهمترین نماز جمعه و به یاد ماندنی ترین نماز جمعه نمازی است که در آن حضور قلب و اخلاص مردم بیشتر باشد و فقط برای رضای خدا حضور داشته باشند . هر چه میزان توجه مردم به این امر بیشتر باشد امام جمعه در کار خود موفق تر است. همچنین بازخورد مردم در عمل آنها مشخص می شود و امام جمعه حاصل کار خود را در میزان پرورش مردم شهر و منطقه خود به خوبی درک می کند. 

/ 3 نظر / 16 بازدید
سامین

بابا ایول خوش بحالتون

بر علی گویان عالم نوکرم

سلام دقت خوبی داری. جالب بود ولی فکر کنم امام جمعه بسطام آقای سید علی شنایی (رضوی) فرزند حاج هاشم قلعه لنگه سنش کمتر بو. دقیق نندانم.

بر علی گویان عالم نوکرم

سلام دقت خوبی داری. جالب بود ولی فکر کنم امام جمعه بسطام آقای سید علی شنایی (رضوی) فرزند حاج هاشم قلعه لنگه سنش کمتر بو. دقیق نندانم.