احداث یادمان شهدای گمنام شهر دیباج

رئیس شورای اسلامی شهر دیباج شهرستان دامغان با بیان اینکه یادمان شهدای این شهر احداث می‌شود گفت: تاکنون ۳۰۰ میلیون ریال اعتبار در این پروژه هزینه شده و برای تکمیل آن ۱۰ میلیارد ریال بودجه لازم است.

امام جمعه شهر دیباج پیش از ظهر امروز در جلسه هماهنگی ساخت یادمان شهدای شهر دیباج که در محل سالن جلسات شورای اسلامی این شهر برگزار شد، اظهار کرد: یادمان های شهدا نباید در غربت به سر برند و بلکه همه باید در ساخت یادمان شهدا مشارکت داشته باشند.

حجت الاسلام سید جلیل قدمی با بیان اینکه شهدا به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عزت دادند و ما امروز به این عزت و افتخار که شهدا برای ما به ارمغان آوردند می بالیم، تصریح کرد: پاسداری از راه و یاد شهدا کمترین ادای دین ما به این مردان و زنان جان برکف است.

وی با اشاره به اینکه شهدا بیشترین سهم را در پیروزی انقلاب اسلامی و حماسه عظیم دفاع مقدس داشتند افزود: شهدا به ما نیاز ندارند وما هستیم که نیازمند آنان هستیم پس باید گام هایی برداریم که رضایت شهدا را به همراه داشته باشد و تلاش کنیم فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گسترش یابد و به نسل های آینده منتقل شود.

امام جمعه دیباج یادآور شد: به برکت خون پاک شهدا است که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران امروز در عرصه های داخلی و خارجی با اقتدار حضور پیدا می‌کند و این صلابت و قدرت روز به روز در حال افزایش است که این مهم جز با ایثارگری‌های شهدا و جانبازان و رزمندگان جبهه‌های دیروز و امروز محقق نشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر دیباج یز در این نشست با بیان اینکه یادمان شهدای گمنام شهر دیباج شامل گلدسته، گنبد، نمازخانه و فضای سبز است افزود: این یادمان از محل اعتبارات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان و با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر دیباج در حال احداث است.

در خواست مسئولان شهر دیباج جهت تخصیص سریع‌تر اعتبارات جهت تکمیل این پروژه و انتخاب و معرفی علی اکبر ضیائی‌فر به‌عنوان نماینده نهاد‌های سازنده این یادمان جهت پیگیری امور در سطح استان از دیگر بخش‌های این جلسه بود.

/ 0 نظر / 27 بازدید