چارده ای وچه ویلا - شهر دیباج
دیباجیها - شهر دیباج - بچه های شهر دیباج
لینک دوستان

هندانستن جوان ترین و پیرترین امام جمعه استان سمنان کلاته و چارده دله درن؟؟؟؟

اره حاج سد جلیل با 76 سال امام جمه چارده و اسمل بینائیان سفید با 36 سال سن امام جمه شهر کلاته هسته


جوان ترین و مسن ترین امام جمعه استان، در دامغان

جوان ترین امام جمعه استان سمنان با 36 سال سن و مسن ترین آنها با 76 سال در شهرستان دامغان هستند .

به گزارش خبرنگار مرآت جوان ترین امام جمعه استان با 36 سال سن و مسن ترین آنها با 76 سال در شهرستان دامغان هستند .

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل بینائیان سفید          امام جمعه شهر کلاته         سن : 36 سال                   

 

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل بینائیان سفید امام جمعه کلاته گفت: مهمترین امر توسط یک امام جمعه حفظ رسالت های نظام است در بعد معنویت و حفظ شاکله نظام است.همچنین یک امام جمعه باید وحدت و همدلی بین مردم و حفظ ارزش های اسلامی را در این راستا در دستور کار خود قرار دهد.

وی درباره نقش مردم در نماز جمعه ها گفت: محور اصلی نماز جمعه برمبنای مردم هست همانگونه که در احکام نماز جمعه هست که اگر از 5 نفر جمعیت کمتر باشد نماز جمعه مشروعیت ندارد.هر چه حضور مردم پر رنگ تر باشد نقش امام جمعه بیشتر خود را نشان می دهد.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل بینائیان سفید  در ادامه خاطرنشان کرد: بر ای هر خطبه حدودا 3 الی 4 ساعت مطالعه لازم است بنده هم برخی اوقات بیش از این و یا در همین حدود مطالعاتی داشته ام.

 امام جمعه شهر کلاته به مهمترین نماز جمعه و خطبه که ایراد کرده است اشاره ای کرد و گفت: در ماه های رمضان که معنویت ها بیشتر است و همچنین اثرات بیشتری دارد بالطبع نماز جمعه باشکوه تر برگزار میشود. فرهنگ مردم و اخلاق مردم در نماز های جمعه شکل می گیرد.  از مردم می خواهم حضورشان در نماز جمعه فقط از روی عادت نباشد.

 

........................................................................................................................................................

حجت الاسلام و المسلمین سید محمود ترابی    امام جمعه شهرستان دامغان         سن: 73 سال                         

 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد ترابی امام جمعه دامغان گفت: مهمترین ماموریت یک امام جمعه این است که با مردم باشد، هر جا که مردم حضور دارند او نیز حضور داشته باشد ، فاصله ای با مردم نداشته باشد و مشکلات مردم را مشکلات خود بداند  در تمام مشکلات آنچه را که در توان دارد استفاده کند . امام جمعه با خدمت به مردم عظمت خود را بالا می برد و هم انجام وظیفه کرده است.

حجت الاسلام ترابی در ادامه افزود:مهمترین نماز جمعه ای که برگزار می شود در روزهای قدس و در روزهایی است که مردم شور بیشتری دارند یقینا نماز جمعه با تاثیر بیشتر برگزار می شود زیرا زمینه در افراد باقی است.

 

.........................................................................................................................................................

حجت الاسلام و المسلمین سید جلیل قدمی           امام جمعه شهر دیباج              سن : 76 سال            

           

حجت الاسلام و المسلمین سید جلیل قدمی امام جمعه دیباج  میزان مطالعه خود برای هر نماز جمعه 4 الی 5 ساعت عنوان کرد و در ادامه خاطر نشان کرد: بزرگترین مسئولیت یک امام جمعه این است که در عصر غیبت سنگر ، تکیه گاه ،راهنما و مرشد مردم باشد .

طبق فرموده امام راحل (ره) : امام جمعه پدر جامعه و ملت خود است و وظیفه یک پدر هم در امر پرورش از نظر مسائل معنوی ،اقتصادی و ... است. و امام جمعه باید ذهن و اخلاق مردم آن منطقه را به نحو احسن پرورش دهد و برای پویایی آنها تلاش کند.

امام جمعه دیباج در ادامه تصریح کرد: مهمترین نماز جمعه و به یاد ماندنی ترین نماز جمعه نمازی است که در آن حضور قلب و اخلاص مردم بیشتر باشد و فقط برای رضای خدا حضور داشته باشند . هر چه میزان توجه مردم به این امر بیشتر باشد امام جمعه در کار خود موفق تر است. همچنین بازخورد مردم در عمل آنها مشخص می شود و امام جمعه حاصل کار خود را در میزان پرورش مردم شهر و منطقه خود به خوبی درک می کند. 

[ ۱۳٩٢/٧/۱٧ ] [ ٢:٤٥ ‎ق.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یک چاردی وچه هستم. charde.vache60(at)gmail.com
صفحات اختصاصی