چارده ای وچه ویلا - شهر دیباج
دیباجیها - شهر دیباج - بچه های شهر دیباج
لینک دوستان

وقتی به شهر دیباج می رویم و مقبره شهدای گمنام آنها را می بینیم می فهمیم که چگونه در تمام شهرها شهدای گمنام مورد توجه مؤمنین و مسئولین هستند و در شهر دیباج اینگونه این عزیزان از یاد رفته اند. مسئولین شهر دیباج بسیار  تلاش کردند تا  شهیدان گمنام به این شهر اختصاص داده شوند و در سال 84 بردوش مردم شهید پرور دیباج تشییع و  به خاک سپرده شدند.

متاسفانه آنطور که باید وشاید از این شهدای عزیز تجلیل نمی شود بطوری که الان پس از گذشت 8 سال هنوز بارگاهی در شان ومقام این عزیزان ساخته نشده است و این عزیزان در گوشه ای  کم کم مورد بی توجهی قرار می گیرند.

ابوالقاسم شریف نیا مسئول مهندسی اداره حفظ آثار و نشر ارزش های  انقلاب استان سمنان  گفت: هنگامی که شهری تقاضای شهید گمنام دارد اداره حفظ آثار مسئولین شهر را به عنوان هیئت امنا قرار می دهد که شامل رئیس شورای شهر ، شهردار ، امام جمعه و ... می باشد .

وی گفت: هیئت امنا تعهدی را به اداره حفظ آثار مبنی بر تحویل ، تشییع و ساخت حرم شهدای گمنام میدهد .

شریف نیا افزود: با وجود اینکه هیچ مسئولیتی بر دوش اداره حفظ آثار نیست اما این اداره 30 میلیوناعتبار از خیرین برای ریختن فونداسیون  تخصیص دادند و پس از دادن طرح و برنامه کلی تحویل شهرداری شهر دیباج داده شد.

غلامعلی ناهیدی رئیس شورای شهر دیباج  در این خصوص گفت: با چندین خیر در این امر صحبت شده است و امیدواریم بودجه این امر تا آخر سال محقق شود .

ناهیدی تاکید کرد: اگر این بودجه به دست شهرداری دیباج برسد در شش ماهه اول سال93 حرم شهدای گمنام تکمیل می شود.

  

ازآنجایی که مقبره شهدای گمنام زیارتگاه عاشقان به انقلاب و اسلام است از مسئولین محترم و امام جمعه فهیم شهر دیباج خواستاریم تا نسبت به پیگیری امور و ساماندهی گلزارشهدای گمنام این شهر  اقدام نمایند و مادران شهدای گمنام را بدین سبب شاد کنند ، در حال حاضر شهدای گمنام این شهر دوباره به همان گمنامی قبل برگشته اند.

 

[ ۱۳٩٢/۱۱/۸ ] [ ۱۱:٢۳ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یک چاردی وچه هستم. charde.vache60(at)gmail.com
صفحات اختصاصی