چارده ای وچه ویلا - شهر دیباج
دیباجیها - شهر دیباج - بچه های شهر دیباج
لینک دوستان

استاندار سمنان با ابراز تاسف از کاهش جمعیت ساکن در شهر دیباج دامغان گفت: تقویت فعالیت تعاونی کشاورزی و دامپروری و معدن سنگ مرمریت این شهر باعث مهاجرت معکوس می شود.

محمد وکیلی که از عصر پنج شنبه به اتفاق جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان برای بررسی مسائل و مشکلات شهر دیباج به بخش مرکزی شهرستان دامغان سفر کرده بود طی نشستی که شامگاه این روز در محل دفتر امام جمعه این شهر برگزار شد، ضمن اشاره به ظرفیت و پتانسیل های منطقه، افزود: این خطه امتیاز بسیار خوبی در زمینه جذب گردشگر دارد که باید با همراهی و آموزش مردم از این ظرفیت به خوبی استفاده شود.

وی اضافه کرد: با وجود زمین کشاورزی متعدد در این بخش فرمانداری شهرستان دامغان باید در اولین فرصت شورای توسعه بخش کشاورزی را تشکیل و برای حل مشکلات آن گام بردارد.

رئیس کارگروه توسعه بخش کشاورزی استان سمنان یادآور شد: سازمان جهاد کشاورزی در زمینه توسعه آبیاری تحت فشار قطره ای ۸۰ درصد از اعتبارات لازم در این زمینه را به این شهر و به کشاورزان اختصاص می دهد.

وکیلی افزود: مدیریت عالی دولت در استان تمام سعی و تلاش خود را در حمایت از کشاورزان با بهره گیری از امکانات و کمک های مالی به کار خواهد گرفت و این موضوع به صورت ویژه در دستور کار دولت و مسئولان استان قرار دارد.

وی تصریح کرد: با استفاده بهینه از منابع آبی می توانیم بهره برداری خوبی از زمین و سطح زیر کشت داشته باشیم.

فعالیت ۳ تعاونی کشاورزی و دامپروری در شهر دیباج

استاندار سمنان خاطرنشان ساخت: جای بسیار خوشحالی است که سه تعاونی کشاورزی و دامپروری در شهر دیباج فعالیت دارند و این موضوع از نکات قوت بخش کشاورزی این شهر بوده که از آن حمایت می شود.

وکیلی به بحث ایجاد اشتغال در شهر دیباج نیز پرداخت و اظهار داشت: یکی از راه های ایجاد اشتغال با توجه به وجود قابلیت های بخش کشاورزی ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی است که باید به صورت ویژه و به عنوان یک نیاز اساسی به آن پرداخته شود.

وی یادآور شد: نباید بگذاریم سرمایه های کشاورزی هدر رود و بلکه باید تلاش شود از این سرمایه ها با هدف ایجاد درآمد و اشتغال به خوبی استفاده شود.

شاهد کاهش جمعیت در شهر دیباج هستیم

استاندار سمنان با ابراز تاسف از کاهش جمعیت ساکن در شهر دیباج اظهار داشت: اگر مردم از یک درآمد خوب بهره مند باشند و وضع اقتصادی آنان مطلوب باشد مشکلات برطرف و باعث مهاجرت معکوس می شود.

وکیلی خاطرنشان ساخت: همانطور که مردم در کارهای خیر و عام المنفعه مشارکت دارند باید روی توانمند سازی آنان نیز به طور شایسته تلاش کرد.

وی تصریح کرد: یکی از امتیازات خوب شهر دیباج وجود آستان مقدس امامزاده محمد(ع) است که این امامزاده مورد احترام همگان است و در زمنیه جذب زائر و ایجاد شغل نقش مهم و تاثیر گذاری دارد.

وکیلی اضافه کرد: ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اوقاف و امور خیریه استان سمنان باید با برنامه ریزی بتوانند منبع کسب درآمد را در کنار این امامزاده در شهر دیباج برای ایجاد اشتغال و جذب هرچه بهتر زائر و گردشگر لحاظ کنند.

حوزه های علمیه روح جامعه هستند

استاندار سمنان با اشاره به وجود حوزه علمیه برادران در شهر دیباج افزود: حوزه های علمیه روح جامعه هستند و همه ارزشها و اعتقاداتی که داریم به برکت وجود حوزه های علمیه متعدد و عالمان دینی است.

وکیلی یادآور شد: برای ساخت حوزه علمیه در شهر دیباج هرچقدر کشاورزان منطقه زکات دهند مانیز به همان میزان اعتبار لازم را برای تکمیل ساختمان آن اختصاص خواهیم داد.

وی با اشاره به وجود معدن سنگ مرمریت در شهر دیباج اظهار داشت: باید تلاش شود این معدن فعال و در اختیار شهرداری دیباج قرار گیرد.

برای جلوگیری از مهاجرت مردم شهر دیباج چاره اندیشی شود

امام جمعه دیباج نیز در این نشست خواستار چاره اندیشی مسئولان برای جلوگیری از مهاجرت مردم این شهر شد و افزود: مسئولان قدر موقعیتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی در اختیارشان نهاده است را بدانند و حق شناس و متعهد باشند.

حجت الاسلام سید جلیل قدمی از استاندار سمنان به عنوان نماینده عالی دولت در استان خواست تا به داد مردم شهر دیباج برسد و گره های کور شده در این شهر را باز کند و تصریح کرد: کشاورزی و دامداری منطقه در حال از بین رفتن است و باید برای کمک به کشاورز و دامدار فکر اساسی شود.

وی به بحث ایجاد و راه اندازی حوزه علمیه در این شهر پرداخت و اظهار داشت: ساختمان در حال ساخت این مرکز علمی دارای ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی است که برای تکمیل آن نیاز به مساعدت و کمک مالی داریم.

امام جمعه دیباج در پایان در زمینه تکمیل ساختمان در حال ساخت جامعه القرآن و ارائه خدمات مطلوب تر بهداشت و درمان و تکمیل پروژه امامزاده محد دیباج مطالبی بیان و خواستار همراهی استاندار در این راستا شد.

علی اصغر مجد فرماندار و احمد امیرفخریان بخشدار مرکزی شهرستان دامغان هر یک به اختصار گزارشی از آخرین اقدامات و فعالیت های انجام شده در حوزه عمرانی و شهری در شهر دیباج طی یکسال گذشته تاکنون ارائه دادند.

استاندار سمنان نیز پس از شنیدن مشکلات این شهر از مدیران کل دستگاه های اجرایی استان حاضر در جلسه نیز توضیحات خواست که آنان نیز گزارشات را ارائه و استاندار نیز در زمینه حل مشکلات دستورات لازم صادر کرد.

بازدید از چند پروژه عمرانی در حال احداث در شهر دیباج از دیگر برنامه های سفر استاندار سمنان و هیئت همراه بود.

شهر دیباج در پنج کیلومتری شمال دامغان واقع و حدود پنج هزار نفر جمعیت دارد

[ ۱۳٩٤/٥/٢٦ ] [ ٩:٠٥ ‎ق.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]
گفتم: «غلام! مگه دیوونه شدی ؟ بچه بد خواب می شه. اذیتش نکن !» اشک هایش را پاک کرد و گفت: «می دونم ! ولی اگه بیدار بشه، محبتش تو دلم گُل می کنه، اون وقت می ترسم نتونم ازش دل بکنم !»

غلامحسین سفیدیان به تاریخ اول فروردین  ۱۳۳۷ در محله قلعه دیباج در شاهرود متولد شد. غلامحسین ، روز 22 دی ماه 1365 ، طی نبرد کربلای 5 بال در بال ملائک گشود.
غلامحسین سفیدیان ، راننده ماشین های راهسازی در شرکت ذوب آهن البرز شرقی شاهرود بود که به عنوان راننده لودر و بولدوزر در خطوط مقدم ، به جرگه ی سنگر سازان بی سنگر پیوست. او مدال افتخار مداحی اهل بیت(صلوات الله علیهم) را نیز بر سینه ی خود داشت.

 

شب آخر ،  با بچه ها خیلی بازی می کرد . پشت سر هم بچه ها را می انداخت بالا و می گرفت . بچه ها از خنده و خوشی ضعف می کردند. وقتی آن ها را تو بغلش می گرفت، صورتشان را غرق بوسه می کرد و می خواند:

 

آن کس که تو را شناخت جان را چه کند     فرزند وعیال و خانمان را چه کند
دیوانه کنی هر دو جهانش بخشی          دیوانۀ تو هر دو جهان را چه کند

 

آخر شب حسن  که خوابش برده بود ، نشست کنارش و همین طور که اشک می ریخت ، سر و صورتش را می بوسید و می بویید. بهش گفتم: « غلام! مگه دیوونه شدی ؟ بچه بد خواب می شه. اذیتش نکن !»
اشک هایش را پاک کرد و گفت: «می دونم ! ولی اگه بیداربشه، محبتش تو دلم گُل می کنه ، اون وقت می ترسم نتونم ازش دل بکنم !»


صبح که راهی شد، چند بار  رفت وبر گشت و خداحافظی کرد. با هر بار خدا حافظی پهنای صورت زیباش  خیس می شد از اشک .من هم همراهش اشک می ریختم. دفعه ی آخر ، گریه کنان  ، خندیدم و  گفتم :« چرا این جوری می کنی؟ خب اگه می­ خوای نرو !»


نگاهی کرد که ته دلم خالی شد و گفت :« این دفعۀ آخرمه! باید برم. می دونم شهید می شم !»


گنگ شده بودم. کاملا حرفش را نشنیده گرفتم ولی لحن ملتمسانه ای گفتم: « حالا نمی­ شه این دفعه رو نری، دفعه بعد بری ؟»


آهی کشید وگفت: « رانندۀ بلدوزر ام. چند ساله خاکریز زدم و سنگر ساختم. خبره شدم تو کارم. جای خالی امثال من سخت پر می شه .بچه های مردم پشت خاکریزای ما پناه می گیرن. اگه به خاطر نرفتنم بچه ها  شهید بشن کی جوابشو می ده ؟ شماها عشق منید ولی ادای تکلیف بالاتره !»

                      
*راوی: همسر شهید

 

تا شهدا با شهدا

[ ۱۳٩۳/٥/٢٩ ] [ ٢:۱٦ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

امام جمعه دامغان : جاده دیباج به گلوگاه در شمال دامغان کار ساخت آن از سال های متمادی اجرا و ‏هرسال نیز اعتباراتی به این منظور تخصیص پیدا می کند ولی فقط حرف است و مشخص نیست که این اعتبار به کجا ‏می رود و صرف چه کاری می شود.‏

[ ۱۳٩۳/٥/٢٩ ] [ ٢:۱۳ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

کارسی 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۳/٥/٢۸ ] [ ٤:٠٧ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

خبرگزاری تسنیم: معاون امور بهره برداری شرکت گاز استان سمنان از تغییر در اقلیم تعرفه‌های گاز چند شهر این استان خبر داد و گفت: با این تغییر اقلیم، هزینه گازبهای این شهرها کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا شریفی نژاد دقایقی پیش در نشست خبری با خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان سمنان در سالن جلسات شرکت گاز این استان اظهار داشت: تعدادی از دو شهر استان سمنان در این بخشنامه از اقلیم 3 به اقلیم 2 و نیز پنج شهر این استان نیز از اقلیم 2 به اقلیم یک تبدیل شدند.

وی افزود: این تغییرات در اقلیم‌ها تنها در پنج ماهه سرد سال که از پانزدهم مهرماه هر سال تا پایان نیمه نخست فروردین سا ل بعد ادامه دارد در گازبها مؤثر بوده و در هفت ماه دیگر سال این تغییر اقلیم‌ها تأثیری در بهای گاز مصرفی نخواهد داشت و تعرفه گاز در همه نقاط کشور یکسان است.

معاون امور بهره برداری شرکت گاز استان سمنان تصریح کرد: در این میان شهرهای سمنان و سرخه از اقلیم 3 به اقلیم 2 ارتقاء پیدا کرد.

شریفی نژاد شهرهای درجزین، شهمیرزاد، مجن، کالپوش و دیباج نیز از اقلیم 2 به اقلیم یک تبدیل شده‌اند که این مهم در گازبهای مشترکان این شهرها در ماه‌های سرد سال تأثیر خواهد داشت.

وی با اشاره به برخورداری 100 درصدی شهرها و 72 درصدی روستاهای استان سمنان از نعمت گاز تصریح کرد: بیش از سه هزار و 800 کیلومتر شبکه گازرسانی در استان سمنان وجود دارد.

معاون امور بهره برداری شرکت گاز استان سمنان بیان کرد: تنها 126 روستا از 301 روستای با جمعیت بیش از 20 خانوار استان سمنان هنوز از نعمت گاز بهره‌مند نیستند.

شریفی نژاد با اشاره به وجود 127 هزار علمک گاز در این استان بیان کرد: بیش از 247 مشترک شرکت گاز استان سمنان با استفاده از این تعداد علمک، از نعمت گاز برخوردار شدند.

 

وی از وجود 41 جایگاه CNG در این استان خبر داد و افزود: با افتتاح دو جایگاه CNG دیگر در استان سمنان در آینده‌ای نزدیک، تعداد این جایگاه‌ها به 43 واحد افزایش خواهد یافت.

[ ۱۳٩۳/٥/٢۸ ] [ ٤:٠٤ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

روستا سرسبز و زیبای نمکه در 80 کیلومتری شمال دامغان واقع شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه سمنان، روستای نمکه، آخرین روستای شهرستان دامغان در ناحیه شمالی محسوب و حدود 5 کیلومتر بالاتر از نمکه محدوده استان سمنان به پایان رسیده و وارد استان مازندران می‌شویم.

روستای نمکه یکی از روستاهای تاریخی دامغان محسوب می‌شود و از آن اشیای تاریخی بسیاری به دست آمده است. در داخل روستا قلعه‌ای قدیمی قرار دارد که منازل روستاییان در داخل و اطراف آن ساخته شده است.

روستای نمکه پس از شهر دیباج و روستای تویه رودبار قرار گرفته است. جاده‌ای که به سمت نمکه می‌رود پس از روستای تویه رودبار با پیچ و خم فراوان به این روستا می‌رسد.

قبل از ورود به روستا بنایی خشتی امام‌زاده که در فاصله 100 تا 200 متری جاده اصلی و بر روی تپه‌ای مرتفع قرار گرفته است به چشم می‌خورد که مردم محلی آن را معصوم‌زاده می‌نامند. بنای این معصوم‌زاده از گنبدی نوک تیز و ساختمانی تقریباً مربعی شکل با ایوانی مسقف در محل ورودی بنا تشکیل شده است. گنبد آن در قسمت پشتی آن امروز تخریب شده است.

هم‌چنین آثار یک ساختمان خشتی ویران شده نیز در نزدیکی بنای امام‌زاده مشاهده می‌شود.

تپه “باغ بالا“ و کاروانسرای “چنگی” از آثار تاریخی این روستا محسوب می‌شوند.

تپه باغ بالا که آن را به گذشته‌های دور و دوران پیش از اسلام نسبت می‌دهند در سال 78 به ثبت ملی رسیده و هم‌چنین کاروانسرای چنگی که بنای آن را به دوران صفوی نسبت می‌دهند در۱۰ دی ۱۳۸۱ با شماره ثبت ۶۹۴۹ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

[ ۱۳٩۳/٥/٢۸ ] [ ۳:٥٧ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

امام جمعه شهر دیباج هم در دیدار مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان در محل دفتر خود بر ضرورت مساعدت بیشتر مسئولان در ساخت مصلی نمازجمعه این شهر تاکید کرد و اظهار داشت: این پروژه از نیازهای اصلی منطقه است که انتظار داریم مسئولان با اختصاص اعتبار لازم در تکمیل این مصلی همکاری کنند.

حجت الاسلام سید جلیل قدمی توجه بیشتر سازمانهای فرهنگی به روستاها را خواستار شد و افزود: عدم مجتمع فرهنگی در شهر دیباج از کمبودهای مهم این شهر است که در صورت وجود آن می توانیم آئین های ملی و مذهبی را باشکوه تر برگزار کنیم و امیدواریم مسئولان به این امر توجه ویژه داشته باشند.

وی گفت: تلاش در گسترش فرهنگ جامعه نیاز به همراهی و همکاری همگان دارد تا با جدیت و همت بتوانیم به رفع کمبودهای فرهنگی کمک کنیم.

[ ۱۳٩۳/٥/٢۸ ] [ ۳:٥٦ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

اهدای اعضای بدن جوان اهل دیباج از توابع شهرستان دامغان ، به چهار نفر زندگی دوباره بخشید.

علی عبیری رابط پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی سمنان روز شنبه گفت: ˈعلی عربلنگهˈ دو هفته قبل براثر سانحه رانندگی دچار مرگ مغزی شده بود که با رضایت والدین و اهدای اعضای بدن وی ، چهار نفر زندگی دوباره یافتند.

این جوان که در بیمارستانی در تهران بستری بود با اهدای قلب، کبد، کلیه، قرنیه چشم و مغز استخوان او، چهار بیمار سلامتی خود را به دست آوردند.

 

 

آما هم به نوبه خادمان به خانواده این جوان تسلیت هنگوئیم و از اقدام خانواده ایشان تقدیر و تشکر هنکنیم .

تسلیت به خانواده عربلنگه و آقاشانی

[ ۱۳٩۳/٥/۱٠ ] [ ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

[ ۱۳٩۳/٥/٩ ] [ ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

ابولفضل راهپیمایی روز قدس دامغان

[ ۱۳٩۳/٥/۳ ] [ ٦:٢۳ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

اعلام مسیر راهپیمایی روز قدس در 4ده

 

ساعت:  12

مکان : میدان امام خمینی (ره) به سوی مصلی نماز جمعه


[ ۱۳٩۳/٥/۳ ] [ ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

[ ۱۳٩۳/٥/۳ ] [ ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

یادش بخیر

[ ۱۳٩۳/٥/۳ ] [ ۱٢:۳٤ ‎ق.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

رفق رفقو

کی بزیته

حسن کل

...

[ ۱۳٩۳/٥/۳ ] [ ۱٢:۳۱ ‎ق.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

یادش بخیر

چن سالا یک وره داشتم اسمشه بشتابیم اسکیپی

یادش بخیر

[ ۱۳٩۳/٥/۳ ] [ ۱٢:٠٦ ‎ق.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

عشق آما فقط و فقط چهارده هسته

هر کسی دوست نداره هنتانه نیا

آما کسی ره مجبور نکردم بیا آمایی وبلاگ دله

چهارده متشکل از چهار تا ده یک کلام و وسلام.

[ ۱۳٩۳/٥/۱ ] [ ٦:۱٩ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

عبدالرحمان رستمیان پیش از ظهر چهارشنبه در نشستی با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دیباج در محل دفتر خود با اشاره به بودجه سال 93 کشور گفت: با تلاش و پیگیری بسیاری از نمایندگان شهرهای کوچک بودجه ای که هر ساله بدون در نظر گرفتن توسعه متوزان به سوی کلان شهرها تمایل داشت این بار به سمت شهرهای کوچک و روستاها سوق داده شد.

 

 

 

 

 

 

وی تصریح کرد: امسال 700 میلیارد تومان اعتبار برای شهرهای زیر 50 هزار نفر جمعیت در راستای خرید تجهیزات دهیاری و شهرداری اختصاص پیدا کرد.

نماینده مردم شهرستان دامغان در مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه 12.5میلیارد تومان از سوی نمایندگان در شهرهای مربوطه با هدف توسعه متوازن و محرومیت زدایی اختصاص یافت اضافه کرد: این بودجه مستقیم و برای نخستین بار وارد شهرستان می شود که می تواند بسیاری از مشکلات را در حد رضایت بخشی مرتفع کند.

رستمیان به نحوه توزیع این اعتبار بین شهرها و روستاهای شهرستان بعد از تخصیص اشاره داشت و گفت: برای توزیع اعتبار اولویت ها باید در نظر گرفته شود و برای شهردیباج در بخش مجتمع فرهنگی، پل و امامزاده محمد دیباج و چند مورد دیگر اعتبار در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان ساخت: تکمیل پروژه محور دیباج به گلوگاه که از مسائل مهم و مطرح شده در ملاقات اخیر با وزیر راه و شهرسازی بود با دستور مساعد وزیر در اولویت اصلی سالجاری قرار گرفت و درآینده شاهد تحول مهمی در بخش عمرانی این شهر خواهیم بود.

وی در پاسخ به سؤال یکی از از اعضای شورای اسلامی شهر دیباج پیرامون انتخابات مجلس نهم و دهم نیز اظهار داشت: از ابتدا نظرم این بود که هر فردی رای مردم را کسب می کند باید به مردم خدمت رسانی کند و تا امروز همه تلاشم در رضایتمندی خدا و بعد خلق خدا بوده است و برای انتخابات دوره بعد به هیچ وجه با آلوده کردن فضای خدمت با شروع تبلیغات زود هنگام موافق نبوده و بنده هر اقدامی در نظر داشته باشم طبق ضوابط در فاصله زمانی مشخص انجام خواهم داد و تا آن زمان به وظیفه نمایندگی خود می پردازم و از پرداختن به حواشی خودداری خواهم کرد.

در خاتمه رستمیان ضمن تقدیر از پیگیری اعضای شورای اسلامی شهر دیباج در رفع مشکلات شهر خود و تعامل خوب با مسئولان ، از آن ها خواست که هر مشکلی را که نیاز به پیگیری از طریق مراجع بالاتر دارد را اعلام تا برای حل آن اقدام شود.

در ابتدای این دیدار هر یک از اعضای شورای اسلامی شهردیباج به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در خصوص مشکلات و مسائل جاری این شهر پرداختند.

 

آقای رستمیان عزیز قبلی ها هم همینایی که ته هنگویی ره بکتن و بشین 

گت تر از ته  نتانستن جلوی روند روبه رشد مهاجرت از 4ده به شهر ره بگیرن ته که جای خود داری

هر چن که دعا هنکنیم لااقل ته بتانی کاری هاکنی ...

- دکتر و مریض خانه نداریم

- تلویزیون چارده دله ننگیره

- و ...

[ ۱۳٩۳/٤/٢٥ ] [ ٩:٥٧ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

خبرگزاری فارس: ۱۲ توصیه رهبر معظم انقلاب برای استفاده بهتر از لیالی قدر

[ ۱۳٩۳/٤/٢٥ ] [ ٩:۳٦ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان طی گفتگویی با آما به بحث شبانه روزی شدن درمانگاه های شهر دیباج از توابع شهرستان دامغان اشاره داشت و افزود: شبانه روزی شدن درمانگاه بهداشتی و درمانی در این شهر به دلیل محدویت جمعیتی وجود ندارد چرا که باید 12 هزار نفر جمعیت داشته باشند که اکنون این شهرها دو هزار و 500 نفر جمعیت دارد.

شادنوش در خاتمه گفت: در حال حاضر در درمانگاه های بهداشتی و درمانی شهر دیباج پزشک شبانه روزی وجود دارد و سرویس خدمات لازم بر اساس قوانین تعریف شده به مردم ارائه می شود و هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

 

خاله ات هم هنکته ، دکتر ره پیدا هاکرده سلام برسانیش

خدا پیئر اکبر ره بیامرزه که لااقل دره و یک سوزن مردم ره هنزنه

اگه انوم دنبی مرردم هاواسته چوکونن

[ ۱۳٩۳/٤/٢۳ ] [ ٧:۳۸ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]
[ ۱۳٩۳/٤/٢۳ ] [ ٧:۱۳ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یک چاردی وچه هستم. charde.vache60(at)gmail.com
صفحات اختصاصی