چارده ای وچه ویلا - شهر دیباج
دیباجیها - شهر دیباج - بچه های شهر دیباج
لینک دوستان

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان دامغان از ساماندهی امامزاده محمد (ع) دیباج خبر داد.

«معصومه داودیان» بیان کرد: با توجه به اهمیت و ارزش تاریخی این بنا، پروژه عمرانی بتن‌ریزی آن به پایان رسید. پیش از بتن‌ریزی، ساخت و سازهای انجام شده در عرصه و حریم درجه یک این اثر با همکاری اداره کل و اداره اوقاف و امور خیریه، شورای اسلامی و شهرداری شهر دیباج و هیات امنای آن امامزاده ساماندهی شد.

 وی گفت: جمع‌آوری اسکلت‌های فلزی، بتن‌ها و اصلاح خاکبرداری غیر اصولی و ... از جمله فعالیت‌های انجام شده برای آزادسازی حریم اطراف این امامزاده است.

بنای امامزاده محمد دیباج یکی از آثار با ارزش شهرستان دامغان است که به شکل هشت ضلعی از قرن هشتم ه. ق به جای مانده و به شماره 2423 درمورخه 30/06/1378 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

[ ۱۳٩٤/٦/۳٠ ] [ ٦:٢۱ ‎ق.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر دیباج از توابع بخش مرکزی دامغان برای سال سوم و دوره چهارم برگزار وحسینعلی سفیدیان با کسب اکثریت آراء برای مدت یکسال به عنوان رئیس این شورا انتخاب شد.

در پی برگزاری انتخابات هیئت رئیسه شورای اسلامی شهردیباج صبح سه شنبه در محل این شورا، پرویز گیلان به عنوان نایب رئیس، عزت رنگریز و غلامعلی ناهیدی به عنوان منشی و اسماعیل خراشی به عنوان خزانه دار شورای اسلامی شهر دیباج انتخاب شدند.

همچنین پس از برگزاری انتخابات داخلی هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر دیباج، اعضای این شورا به اتفاق اکثریت، رای به برکناری محمد فخرالدین شهردار این شهر دادند وتا انتخاب شهردار جدید عزت الله فتحعلیان به عنوان سرپرست شهرداری این شهر انتخاب شد.

شهردیباج ازتوابع بخش مرکزی ودر ۵۵ کیلومتری شمال این شهرستان واقع و دارای چهار هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت است که از سال ۱۳۷۲ بنابر مصوبه هیئت وزیران با تجمیع سه روستای قعله، ورزن و زردوان به شهرتبدیل و از سال ۱۳۷۵ اقدام به تاسیس شهرداری شد.

از زمان استقرار شهرداری در شهر دیباج تا کنون شش نفر سکان دار این سازمان بوده اند.

کشاورزی و دامداری مهمترین شغل شهروندان دیباجی است، شهرستان دامغان دارای سه شهر شامل دیباج، امیریه وکلاته رودباراست

[ ۱۳٩٤/٦/٢۸ ] [ ٤:٠٤ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یک چاردی وچه هستم. charde.vache60(at)gmail.com
صفحات اختصاصی