چارده ای وچه ویلا - شهر دیباج
دیباجیها - شهر دیباج - بچه های شهر دیباج
لینک دوستان

بالاخره روکش آسفالت سرخ گریوه به دیباج به طول هشت کیلومتر همزمان با دومین روز از هفته بزرگداشت دولت، با حضور محمد وکیلی استاندار سمنان به طور همزمان روز سه شنبه افتتاح شد.


[ ۱۳٩٤/٦/٥ ] [ ۳:۳٠ ‎ق.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، احمدعلی بهاور با اشاره به اجرای پروژه پیشگیری و کنترل بیماری‌های جنگلی در منطقه چنگی دامغان گفت: این پروژه از سال گذشته با پیشنهاد کارشناسان در 100 هکتار آغاز و با اجرای آن قسمتی از جنگل‌های آلوده پاک‌سازی شده است.

وی از اجرای پروژه پیشگیری و کنترل بیماری‌های جنگلی در منطقه چنگی در شمال این شهرستان خبر داد و افزود: این پروژه در منطقه با عنوان زیرپروژه قطع سرشاخه‌های آلوده به گیاه نیمه انگلی اورس واش به مرحله اجرا درآمد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان تصریح کرد: برای اجرای اولیه این پروژه، 90 میلیون ریال اعتبار از محل اعتبارات اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان هزینه شده است.

بهاور تقویت پوشش گیاهی، حفاظت از گونه باارزش اورس و جلوگیری از توسعه آلودگی آفت اورس واش در منطقه چنگی در شمال این شهرستان را از اهداف اصلی اجرای این پروژه بیان کرد.

وی یادآور شد: سطح جنگل‌های موجود در شهرستان دامغان 80 هزار و 303 هکتار بوده که از این میزان 60 درصد آن را درختان اورس تشکیل می‌دهد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان به دیگر برنامه‌های اجرا شده در بخش جنگل‌های دامغان اشاره کرد و افزود: پروژه جنگل‌کاری طزره در 13 هکتار با هدف توسعه جنگل با حصارکشی، احیا و پوشش گیاهی جنگل‌های زاگرس جنوب با اعتبار 90 میلیون ریال، تجهیز و نگهداری از پارک جنگلی ولی‌عصر (عج) و جنگل‌کاری مشارکتی در 185 هکتار در منطقه دیباج و کلاریز مهم‌ترین برنامه‌های اجرا شده از سوی واحد جنگل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری این شهرستان است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: همچنین در سال جاری در راستای حفاظت و احیای جنگل‌های شمال، ایرانی و تورانی اجرای زیر پروژه‌های احیا و غنی‌سازی جنگل، مراقبت، نگهداری و تغییر الگوی مصرف سوخت فسیلی جنگل از سوی واحد جنگل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان پیگیری و در دستور کار این واحد قرار دارد.

[ ۱۳٩٤/٦/٥ ] [ ۳:٢۸ ‎ق.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

کارشناسان هواشناسی درباره احتمال وقوع سیل در 48 ساعت آینده در استان سمنان هشدار دادند .
مدیرکل هواشناسی استان سمنان امروز به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : با توجه به کاهش چهار تا هشت درجه ای دمای هوا در استان سمنان و افزایش ابر در ارتفاعات ، تا 48 ساعت آینده احتمال رگبار و رعد و برق و بارش تگرگ در این استان وجود دارد .
غلامرضا حسنی غربا افزود : به این ترتیب وقوع سیل ، جاری شدن سیلاب و آبگرفتگی معابر دور از ذهن نیست .
در 24 ساعت گذشته در منطقه طزره دامغان 18 میلیمتر ، دیباج 12 میلیمتر ، میامی شش و هشت دهم میلیمتر و شاهرود یک و دو دهم میلیمتر باران باریده است .
بارندگی دیشب در طزره به صورت تگرگ بود که باعث ریزش کوه و جاری شدن سیل شد .
این سیل باعث تخریب قسمتی از جاده دامغان - طرزه ، آب گرفتگی برخی منازل مسکونی ، خسارت به شش دستگاه خودرو ، تخریب آب نمای روستا و ورود گل و لای با حجم زیاد به روستا شده است .

[ ۱۳٩٤/٦/٥ ] [ ۳:٢٦ ‎ق.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یک چاردی وچه هستم. charde.vache60(at)gmail.com
صفحات اختصاصی