چارده ای وچه ویلا - شهر دیباج
دیباجیها - شهر دیباج - بچه های شهر دیباج
لینک دوستان

هندانستن جوان ترین و پیرترین امام جمعه استان سمنان کلاته و چارده دله درن؟؟؟؟

اره حاج سد جلیل با 76 سال امام جمه چارده و اسمل بینائیان سفید با 36 سال سن امام جمه شهر کلاته هسته


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٧/۱٧ ] [ ٢:٤٥ ‎ق.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

آیا میدانید روشا چیست؟؟

هر کی بگوئه جایزه داره!!!

 

روشا - آغوز - گردو - جز

[ ۱۳٩٢/٧/۱٥ ] [ ۱٠:٤٦ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

 23 خرداد یادآور سالروز شهادت شهید محمد مهدی ایثاری من وسته هسته. شهید مهدی ره خله نمیشناسیامش ولی خانوادیشه دورادور همیشناسیام.

مهدی خلبان پاسدار بی که در صانحه هوایی در سال 1387 به شهادت برسیا. این خاطره رفقش من وه بکته البته اینم بکته که این خاطره و مطلبه هنوز کسی وه نکتم. این خاطره از زووان او نقل هنکنم:

من و مهدی و برارش خله رفق بم با مهدی دانشکده دله با میثم با هم دبم. از اونجه با هم خله صمیمی هابم همین وه هر وقت مسیرم هنخورد طرفای محل کار او هنشیم حتما اوره سر هنزیم. درست یک هفته قبل از شهادتش بشبیم اویی پهلو ، مهدی اون هفته مثل اینکه خله کار داشت او مربی خلبانی هم بی و دبین آموزش خلبانی هندان که من بشیم . با وجود کار زیاد بیامی و همدیگه ره بدیئم. من و او با هم خله راحت بم و حرفامانه همدیگه ره هنزم. بکتمش مهدی ته دیگه پیر هابه پس که هاوا زن ببوری ، وچه جان بجنب و ... یکم این جور حرفا او وگردیا منه بکته همین روزا خبر زوما هابین منه ته ره هندنن...

پنجشنبه ظهر خانه دبیم که رفقم زنگ بزی بکته خبر داری چی شده بکتمش نه چی شده بکته یک کایت سقوط هاکرده و مثل اینکه مهدی ایثاری هم دبی ، بکتمش طوری شان هم هابی که او بکته شهید هابین. اونجه بی که یاد اون حرفش دکفتم بکتم چه زود ...

واقعا به این نتیجه برسیام که خبر داشت. همکاراش هنکتن که اون روز صوبایی از همه روزا زودتر خو جه راست هابی و طبق معمول پنج شنبه ها بشبی استخر ، بعد از استخر وچا ره هنکته امروز غسل شهادت هاکردم همه هنکتن مهدی اون روز یک حال و هوای دیگه ای داشت.

[ ۱۳٩٢/٧/۱٥ ] [ ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

چارده ای وچه ویلا اینترنت دله فعال هستن ، هرچند که خله از چاردیا چارده جه بشین ولی دلشان و قلبشان چارده دره و به عشق چارده هنتپه . از اینترنت و فضای مجازی برای معرفی چارده و نشان دادن علاقیشان به چارده استفاده هنکنن و البته برای اطلاع رسانی و پیدا هاکردن همدیگه در این فضا. و این نشانه خوبی هسته.

آقای حسن جلالی از وچای قلعه هم جدیدا وبلاگی ایجاد هاکرده و البته نظری بنوشته که نشانه لطف ایشان به وبلاگ " چارده ای وچه ویلا " هسته که این وبلاگ متعلق به همه چاردیا و دیباجیها ی عزیزه

http://www.persianblog.ir/Avatar/775053.png?rnd=41553.6222783912"سلام از اونجه ای که وبلاگ شما یکی از پربازدید ترین وبلاگ های دیباجیه لطفا وبلاگ منه لینک هاکن تا بقیه دوستان استفاده هاکنن.لطفا به این اسم لینک هاکن: 4D وچه (بر و بچ دیباج) آدرسشم بالا بنوشتم. با تشکر"

آدرس وبلاگ:
 
 
لطفا بقه هم اونه لینک هاکنن تا از این طریق چاردیا همدیگره بهتر و زودتر پیدا هاکنیم
نایت اسکین
خانابدان
[ ۱۳٩٢/٧/۱٥ ] [ ٩:٤٦ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

چاردیا هر وقت یک نفر خله حرف بزنه هنگوئنش چغول کله بخورده!! پورسه رو چیشی حرف هنزنی ! حرف نزن دیگه سر نداریم

[ ۱۳٩٢/٧/۱٤ ] [ ۱۱:۳۱ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]

ذی الحجه برسیا و موسم حج

حاجیا بشین مکه

ماه «ذى الحجّه»، آخرین ماه «سال هجرى قمرى» است و ماهى است بسیار پربرکت.

التماس دعا


ادامه مطلب
[ ۱۳٩٢/٧/۱٤ ] [ ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ ] [ چارده وچه ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یک چاردی وچه هستم. charde.vache60(at)gmail.com
صفحات اختصاصی